Strona główna » Zwrot / wymiana

Zwrot / wymiana

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY.
 • Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy
 • Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład przez pismo wysłane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@misssophia.pl lub pismo wysłane pocztą na nasz adres: P.P.H.U LARETTI ,ul. TENISOWA 87/89, 42-200  CZĘSTOCHOWA z dopiskiem „Zwrot”.
 • Do zachowania terminu do odstąpienia od umowy, wystarczy aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Przykładowy formularz zwrotu znajduję się w załączniku nr.1.( poniżej pouczenia o prawie odstąpienia od umowy).
 • W przypadku odstąpienia od umowy, Konsument ma obowiązek zwrócić towar  niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia, w którym Konsument poinformował nas o odstąpieniu od umowy. Do zachowania terminu wystarczy, jeśli Konsument odeśle towar przed upływem 14- dniowego terminu na nasz adres: P.P.H.U LARETTI UL. TENISOWA 87/89 42-200 CZĘSTOCHOWA z dopiskiem Zwrot”.
 • W celu zagwarantowania jak najsprawniejszej obsługi prosimy o przesłanie wraz ze zwracanym  towarem dowodu jego zakupu (paragon lub faktura VAT).
 • Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje konsumentowi w sytuacji, gdy zakupiony towar jest rzeczą nieprefabrykowaną, która została wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (art. 38 pkt 3 ustawy o prawach konsumenta). Dotyczy to produktów, które wykonano na podstawie indywidualnego wyboru lub decyzji konsumenta. Są to towary wyraźnie zindywidualizowane, tak jak np. inny kolor podeszwy, cholewki lub rodzaj wykończeń.
 • Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru.
 • W przypadku odstąpienia od umowy P.P.H.U LARETTI niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci Konsumentowi wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez P.P.H.U. LARETTI.  P.P.H.U LARETTI  może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 • Zwrot płatności zostanie dokonany przez nas przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakich użył Konsument.
 • Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzecz.
 • Sklep internetowy nie przyjmuje "pobraniowych" przesyłek zwrotnych.
alt

Przejdź do strony głównej
Instagram